Biżuteria ręcznie robiona

Dbałość o każdy szczegół

Jakość wykonania biżuterii to dla mnie zawsze priorytet. Wielokrotnie naprawiałam biżuterię kupowaną w różnego rodzaju sieciówkach. Klienci przychodzą i mówią, że pomimo wydania znaczących kwot, „żywotność” biżuterii zostawia wiele do życzenia. Ja tak nie chcę. Chciałabym, aby moje Klientki i Klienci cieszyli się jak najdłużej z zakupionej biżuterii. Dlatego zwracam szczególną uwagę na dbałość wykonania, a także na materiały, z których wykonuję swoją biżuterię. Na tym buduję markę OKTIWA.

 Japońskie koraliki, japońskie nici, stal chirurgiczna

W jednym z poprzednich wpisów opisałam narzędzia, z których korzystam – Narzędzia rękodzielnika tworzącego biżuterię. Narzędzia są istotne, ale materiały, z których korzystam również mają wpływ na jakość wykonanej biżuterii. Do bransoletek i naszyjników wykonanych na szydełku stosuję bardzo wytrzymałą nić japońską oraz szklane japońskie koraliki. Nić jest bardzo dobrej jakości, gwarantuje wytrzymałość przez wiele lat. Japońskie koraliki (w porównaniu do tańszych czeskich czy chińskich) są znacznie mniej podatne na wycieranie i nie tracą koloru pomimo długotrwałego użytkowania. Zdecydowałam się również na wykańczanie swojej biżuterii stalą chirurgiczną. Ma ona wiele zalet w stosunku do złota czy srebra, jak również w stosunku do tańszych zamienników. Przede wszystkim jest antyalergiczna oraz nie traci swojego oryginalnego koloru, nie śniedzieje i nie wymaga czyszczenia.

Dbanie o biżuterię

Niemniej jednak nie można zapominać o dbaniu o własną biżuterię. Pomimo stosowania najlepszych materiałów obecnie dostępnych na rynku, należy mieć świadomość, że nici czy koraliki narażone na czynniki takie jak woda czy kremy mogą tracić swoje właściwości. Dlatego zwracam uwagę na to, aby moje Klientki nie kąpały się w mojej biżuterii, a także ściągały ją przy wykonywaniu codziennych zabiegów kosmetycznych. Dzięki przestrzeganiu tych kilku podstawowych zasad, jestem pewna, że moja biżuteria przetrwa wiele lat.

Obejrzyj moje prace

Jak zawsze zapraszam Cię do odwiedzenia mnie w Pracowni w Warszawie, w Galerii Ursynów (metro Natolin). Możesz obejrzeć dostępne bransoletki, kolczyki, naszyjniki czy pierścionki. A jeśli coś Ci się spodoba, możesz to od razu kupić 🙂

Odwiedź nas i polub 🙂

Podoba Ci się co robię? Podziel się z innymi :-)